Jak si představujeme Brandýs – Boleslav v roce 2040?

Dnes jsme představili vizi pro naše město. Myšlenku, jak by naše město mohlo vypadat roku 2040, tedy v době, kdy dnešní generace dětí budou končit vysokou. Patronem vize se stal Ivan Bartoš, předseda Pirátů, který ji na dnešním setkání s občany Brandýsa – Staré Boleslavi spolu s místními kandidáty Pirátů se STANem presentoval veřejnosti.

Vizi jsme pro lepší pochopitelnost přetavili do mapy, která ukazuje naše město tak, jak by mohlo v budoucnu vypadat. Nejde přitom o neuvážené fantazie, ale o potřebné stavby a investice navržené tak, aby byly ufinancovatelné a v Českých podmínkách realizovaelné. Parky, vodní plochy, školy a školky i dopravní stavby. To všechno udělá z Brandýsa – Boleslavi lepší místo pro život. Samozřejmě v případě, že se rozhodneme ukončit desetiletí stagnace, rozpadu a začneme město budovat pro nás a pro naše děti.

Zdálo se nám, že několik stovek účastníků setkání se nám o smysluplnosti naší vize podařilo přesvědčit. Po stovce vytištěných map se na setkání jen zaprášilo. Další mapy budou k dispozici na našich příštích setkáních (například 29.9. u tramvaje) a samozřejmě na našich webových stránkách.

Na závěr setkání dostal Ivan Bartoš na památku model tramvaje T3, která ve Staré Boleslavi připomíná závazek Pirátů se STANem věnovat se výstavbě vlakotramvajového spojení Brandýsa s Prahou.

Mapu Brandýs-Boleslav 2040 pohádkovým způsobem ztvárnila někdejší dlouholetá obyvatelka Brandýsa Žofie Matějková.

Plnou verzi mapy ve formátu PDF pro vytištění najdete zde.

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.