Jak dopadly volby do městského zastupitelstva 2018?

Rádi bychom vám poděkovali za důvěru, kterou jste nám dali ve volbách a za velký volební úspěch, kdy jsme ke dvěma zastupitelům přidali další tři. Dosáhli jsme nejlepšího výsledku mezi Pirátskými kandidátkami s výjimkou obhajoby postu starosty v Mariánských Lázních a jsme jedním z největších překvapení letošních voleb. Jen pár minut po finálním sečtení výsledků nám všem telefonicky gratuloval z pirátské lodi na Vltavě i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Volby v našem městě dopadly velmi vyrovnaně. Se ziskem 6 zastupitelů skončilo shodně Naše Dvojměstí a Podpora občanů, s 5 zastupiteli pak naše koalice Pirátů se STANem. Počty hlasů pro tato tři uskupení se liší v řádu několika málo stovek. Tři zastupitele získala ODS a jednoho Pro sport a zdraví. To v praxi znamená tři zásadní možnosti, dvojkoalici mezi vedoucími třemi uskupeními nebo velkou koalici všech tří.

Od Pirátů v Brandýse se logicky očekává, že budeme svůj volební program plnit v opozici, jak jsme zvyklí, jenže tento výsledek nahrává možnosti pracovat v koalici v radě města a mnohé odpracovat přímo. To je ale věc dalšího vyjednávání a v tuto chvíli jsou pro nás obě možnosti otevřené.

Pozice konstruktivní opozice by nám umožnila účinně kontrolovat chod města, zabránit průšvihům (jako byla nedávná černá přikládka optických kabelů do výkopů města) a pracovat jak na naplnění programu, tak na zasednutí v radě po dalších volbách s ještě širším mandátem. Zlepšit informovanost občanů o dění ve městě a komunikaci s městem, lépe vysvětlit naše záměry, k čemuž byl půlrok krátká doba.

Co považujeme za velmi milý výsledek voleb: ze zastupitelstva vypadla extrémistická sdružení jako SPD nebo KSČM a ODS obhájila téměř stejný výsledek jako před čtyřmi lety, kdy dostala výprask za to, jakým způsobem hospodařila ve městě.

Děkujeme vám za vaši podporu a za zájem o dění ve městě!

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *