Naše dvojměstí zůstává na podpoře

Rádi bychom vás informovali o výsledku povolebních vyjednávání. Podpora občanů se domluvila na vytvoření koalice s Naším Dvojměstím, tedy na pokračování stávající situace. Piráti se STANem budou nejsilnější opoziční stranou, které připadne předsednictví kontrolního výboru. Co to všechno bude znamenat?

Tak především nám tato situace umožní soustředit se na některé body z našeho programu, které považujeme ve městě za klíčové. Budeme korektní a konstruktivní opozicí. Ostatně, již v průběhu tohoto týdne jsme nabízeli, že jsme schopni převzít širokou škálu úkolů. Stávající koalice často mluvila o nedostatku lidí jako o výrazné brzdě v realizaci projektů, přičemž programový průnik mezi Piráty se STANem a koalicí je velmi výrazný. O naši spolupráci ale nebyl žádný zájem, přičemž volební výsledek naší koalice je téměř shodný s výsledkem jednotlivých koaličních stran. Koalice se tedy rozhodla vůli značné části voličů ignorovat a pokračovat v trendu, kdy toto město je jen pro někoho.

V kontrolní roli budeme detailně sledovat nejenom to, zda město dobře hospodaří se svěřenými prostředky, ale také to, zda koalice realizuje svoje sliby, přičemž velká část z nich pochází již z minulého volebního období. Budeme občany našeho města informovat o postupu plánování a prací. Přístupná radnice, podle nás, není taková, na které jsou nezamčené dveře, ale taková, na jejíž dveřích je uvítací tabulka a šipka, kudy a kam.

Budeme přinášet a pomáhat realizovat všechny smysluplné projekty a úkoly, který jsme měli v programu, nebo které v průběhu času v životě našeho města vyvstanou.

Chceme být příkladem toho, že město může se svými občany komunikovat, vysvětlovat jim své plány i kroky a dokonce s občany spolupracovat. Nadále budeme pořádat naše akce, ačkoliv třeba venkovní úterní běhací tréninky se koncem října přesunou do vnitřního zázemí a postupně bude na zimu připraven prostor před tramvají. Zároveň váš již nyní srdečně zveme na setkání Pirátů se STANem, které proběhne po prvním zasedání nového zastupitelstva, tedy na začátku listopadu. Termín a místo ještě upřesníme.

Děkujeme za vaši důvěru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *