Novinky ve výstavbě? Dům č. 98 a Zahradní město II.

Zahradní město z pohledu Mapy.cz

Jak to bude se zaplachtovaným domem číslo 98 na náměstí v Brandýse? A co chystaná developerská výstavba na Zahradním městě?V rámci jednání rady města a komise pro rozvoj se objevilo několik novinek, které by zasloužily zveřejnění mimo formální zápisy na webu. Jednak v rámci prodeje domu č. 98 na Masarykově náměstí byla doručena jen jedna nabídka od společnosti Braunerka s.r.o. z Dražic – Benátek nad Jizerou, kterou zastupuje Honza Luhan z LTC Houštka. Prodej ruiny na náměstí podporujeme, ocenili bychom nyní, když není jiný soutěžitel a nabídka je na světě, širší seznámení se záměrem rekonstrukce od budoucího kupujícího, děkujeme.

Obyvatelům zejména Zahradního města, respektive okolo ulice Dřevčická a Květnová doporučujeme začít sledovat koncept dostavby Zahradního města II, který by do oblasti měl přivést až 1600 nových sousedů v 500 bytech. Vnímáme rozhořčení, jaké nyní vzbuzuje začátek výstavby bytových domů v jiném projektu okolo ulice Augustina Lukeše, ale to je v situaci, kdy je vydané stavební povolení, dost pozdě. V případě rozšiřování Zahradního města bude potřeba, aby se občané dozvěděli včas více informací a aby developer nevytvořil monolitické sídliště bez jakékoliv občanské vybavenosti.

Zahradní město II a další projekty nyní brzdí vyčerpaná kapacita čističky, ale tento problém časem pomine a radnice a sousedé by měli požadovat po investorech řešení pro dopravní a inženýrskou obsluhu včetně MHD a pro veškeré prvky občanské vybavenosti.

Zápis z jednání komise je zde.

Plán na další fázi výstavby na Zahradním městě

Autor: Marek Rebicek

zastupitel města za Piráty, člen finančního výboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *