Proč Naše Dvojměstí něchtělo podpořit vlastního leadra Petra Kváču

Tohle byl asi nejpodivnější moment středečního zasedání zastupitelstva. A tak se u něj zastavíme nejdříve. Staronová koalice totiž na pozici statutárního místostarosty navrhla Hynka Homolku, zatímco hlavní tvář a leader kandidátky Petr Kváča měl být jen řadovým místostarostou.

Fakticky jde o pramalý rozdíl, statutární místostarosta pouze v případě nemoci nebo smrti starosty přebírá jeho roli. Ale v symbolické rovině to bylo krajně nešťastné, protože vítěz kandidátky a člověk, který dostal o třetinu více hlasů byl odsunut na zadní pozici.
Piráti si velmi zakládají na respektování vůle voličů a tak jsme navrhli, aby se pan Kváča stal zastupujícím – prvním místostarostou, jeho jsme pak požádali, aby tuto nominaci přijal, s čímž souhlasil.

V následujícím hlasování jej bohužel nikdo ze členů Našeho Dvojměstí nepodpořil. Byl to jeden z nejsmutnějších a nejsilnějších momentů, dívat se na člověka, který vyhrál svému uskupení volby, jak sedí stranou, bez podpory těch, pro které vyhrál.
Nakonec se ukázalo, že zástupci Našeho Dvojměstí nerezignují už měsíc po volbách na své závazky vůči voličům a změnu se podařilo v osobním vyjednávání prosadit.

Pro nás je to vítaný signál, že koalice nebude prosazovat své plány bez ohledu na mandáty získané od voličů, jen je potřeba jí její vlastní závazky a sliby připomínat. Snad jí tato vůle vydrží a v připomínání jsme dobří zase my.

P.S.: Ta fotka je přesně moment, kdy hlasujeme pro Petra Kváču a jeho kolegové z Dvojměstí volbu ignorují.

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *