Novinky z prosincové schůzky Pirátů

Čtvrteční schůzka brandýsko-boleslavského místního sdružení Pirátů nebyla ani tak předvánoční, jako pracovní. Bylo potřeba probrat s lidmi okolo nás celou řadu témat. 

Začali jsme příjemným překvapením. Přišla za námi skupina místní mládeže, která by chtěla, aby v našem městě vznikl skate-park a oni nemuseli dojíždět do Vysočan nebo Radonic. Založili dokonce spolek, ale byli pro město partnerem. Právě na příkladu Radonic se ukazuje, že „skate-park“ není nic složitého, začít se dá s vyasfaltovaným parkovištěm, na které se dostane U-rampa a pár překážek. A z řádu statisíců se pokračuje až ke čtyřem milionům, za které vznikl skate-park v řádově menších Líbeznicích. Takže jsme si rozdělili úkoly: mládež má za úkol promyslet, jaké prvky by pro skate-park potřebovali, přichystat malou presentaci, jak by to mohlo vypadat ve variantě provizorní i stabilní. A my se pokusíme spolu s městem pomoci najít prostory i financování. Případný pozemek musí být dostatečně blízko, aby se tam mládež dostala a dost daleko, aby to nerušilo ostatní. 

Přesně tak by to mělo fungovat. Chybí vám něco v našem městě? Řadu věcí město rádo zafinancuje a postaví, jenže potřebuje někoho, kdo tomu rozumí a dá tomu první impuls. Přeci jen skatepark bude vypadat jinak, když si ho naplánují čtyřicátníci, jako jsme my (hlavně rovinka a hodně molitanu, ať se nikdo nezraní) a teenageři. 

Následně jsme diskutovali už více politická témata, především koncepci městského rozpočtu pro rok 2019 a problematiku financování opravy topných kanálů na sídlišti. K tomu se budeme ještě vracet po pracovní schůzce zastupitelstva města, která proběhne v pondělí 10.12. Rozpočet se nám zatím zdá velmi provizorní, nejsou v něm zahrnuty prakticky žádné investiční akce a zohledňuje vlastně jen povinné výdaje, takže podle něj nevidíme vůbec žádný rozvoj města. 

A kauza topných kanálů, to je průšvih sám o sobě a budeme o něm referovat ještě zvláště, podle toho, jaká dohoda o řešení (a zda vůbec) vznikne. 

S dalšími novinkami ze města se tedy přihlásíme příští týden. Děkujeme všem za účast a za zájem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *