O čem se bude jednat na prosincovém zastupitelstvu

Rekonstrukce topných kanálů pod hřištěm

Ve středu 19.12. od 17:30 proběhne poslední letošní zastupitelstvo. Původně mělo být vyhrazené hlavně rozpočtu a čištění pozemkových smluv, ale nakonec bude zřejmě veselejší, než jsme čekali. Proč byste tedy měli přijet do tělocvičny ZŠ ve Staré Boleslavi?

Na poslední chvíli se bude rozhodovat o klíčových věcech, materiály jsou narychlo doplňovány každý den, jako kdyby město převzala v říjnu nějaká parta nováčků a ne zkušená radnice začínající druhé volební období.

Konec zasedání tipujeme mezi 23-0h, to už obvykle nepracují ani erotické priváty, my budeme rozhodovat o stovkách milionů…

Co by vám nemělo uniknout:  

 1. Průběžná zpráva o činnosti Brandýsko-Boleslavské městské a.s. – pokračuje boj za miliony Kč  se zvládnutím informačního systému Helios – Orange, aneb když si metaři místo multikáry koupí stroj na údržbu přistávací plochy raketoplánu. To zaujme asi jen masochisty a ty, kdo tyhle peníze musí hlídat (takže nás).
 2. Návrh rozpočtu Města na rok 2019 – bohužel překládaný fakticky ve formě provizoria, vracíme se v plánování o 4 roky zpátky, kdy město není bez Jana Jirovského schopno vůbec projektovat, co chce příštím roce zvládnout, náklady i investice jsou předkládány jen pro 1. kvartál 2019. Projektový plán města za 500 mil. Kč tak představuje jedna čtyřsloupcová tabulka. Aby se zvládly termíny, zároveň se schválením rozpočtu se budou schvalovat rozpočtové úpravy právě schváleného plánu.
 3. Pořízení Změny č. 5 Územního plánu – fakticky jdeme na ruku záměru Lidl na výstavbu nové prodejny ve Staré Boleslavi za čerpací stanicí, budeme se ptát co za to, když se to dostalo mimo běžný pořad na stůl.
 4. Prodej ruiny domu č.p. 98 Masarykovo náměstí firmě BRAUNERKA s.r.o. (Jan Luhan) – kauza druhého nejstaršího domu ve městě, k nabídce kupujícího vedení města neztratilo v ML či na webu ani slovo, transparentní prodej klíčové nemovitosti, o které se kdysi říkalo, že je to po zámku největší Brandýská památka : -(
 5. Návrh směny pozemků okolo Aleje prvňáčků: město zabralo omylem část pozemků ve vlastnictví pana Václava Procházky a dohodlo se na kompenzaci.
 6. Návrh na prodej bytových jednotek  – malometrážky nájemcům v domech čp. 1368 – 1373 Stará Boleslav – to podporujeme, ačkoliv na druhé straně musí město startovací byty stavět.
 7. A klíčové zamítnutí zástavní smlouvy pro zajištění úvěru BBM od České spořitelny (referovali jsme o problému zde). Radnice uznala naše argumenty, že dávat do zástavy dva městské domy v Lipové v trojnásobné hodnotě na komerční úvěr BBM pro výstavbu topných kanálů je nezodpovědné a právně min. sporné. Na základě našeho návrhu budeme tedy jednat nově o poskytnutí půjčky z prostředků města pro BBM na rychlé vyplacení nevýhodného úvěru od ČS použitého na rekonstrukci  kanálů od společnosti Tenza. Město má 200 mil. Kč na účtě a půjčku v hodnotě nižších desítek mil. Kč fakticky nepocítí a vydělá na tom. Ale způsob řízení BBM si žádá větší záruky, že když ji nyní zachráníme před věřiteli, že do ní nebudeme nalévat další prostředky na nepromyšlené akce opakovaně. To zahrnuje personální i koncepční návrhy, co s městskou firmou dál. Právě proto budeme žádat, aby město připravilo přesvědčivý plán, co dál s topením pro sídliště tak, aby do toho město nezahučelo dalšími investicemi a úvěry…

Přijďte nás podpořit!  

Autor: Marek Rebicek

zastupitel města za Piráty, člen finančního výboru.

5 komentářů u „O čem se bude jednat na prosincovém zastupitelstvu“

 1. „Konec zasedání tipujeme mezi 23-0h, to už obvykle nepracují ani erotické priváty..“

  Co třeba lékaři, hasiči, policie, dělníci u linek, prodavaci na benzinkach …

  ??

  1. Ty všechny chrání zákoník práce. Zastupitel si odkroutí svoji osmičku v civilním zaměstnání a pak si dá ještě jednu směnu večer, to samé platí pro vedoucí odboru či zaměstnance města, který tam sedí celou dobu taky. Není důvod proč jednat večer, když máme přímý přenos, zaměstnavatel je povinen zastupitele uvolnit. Jak si myslíte, že je to po x hodinách kvalifikované rozhodování?

   1. No vždyť Vás nikdo kandidovat nenutil. Mohl jste si odkroutit svoji osmičku a jit domu do křesla k telce.

    1. No, já se spíš pokusím prosadit přesun jednání na brzké odpolední hodiny, to mi přijde smysluplnější.

 2. Jsem přespolní, ale bod č. 7. by se měl protlačit tak, jak jste navrhovali. Podrobné informace jsem si vyhledal jinde a Vaše připomínky jsou opodstatnělé. Přeji hodně sil….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *