Ze zastupitelstva: Lidl pro Boleslav, prodej domu 98, parkovací dům i topení na sídlišti

Radní Hynek Homolka vysvětluje, že město nutně potřebuje 70 milionů na topení pro 15 vchodů a bude to pro město bez rizika...

Pokud by někoho zajímalo, co se událo na zastupitelstvu 19.12.2019, tady je pár poznámek. A pokud vás to tolik nezajímá, tak alespoň popřejeme hezké svátky ?

Omluvte stručnost, zasedalo se do jedné do rána…

Integrovaná střední škola Melichara – žáci, kteří studují, tam dostudují, další se nabírat nebudou. Pozemky jsou majetek středočeského kraje a majetek bude nabídnut příspěvkovým organizacím kraje a pak městu. Prý kraj více podpoří gympl.

Chodník v Boleslavi u Penny se má dostavět, čeká se na vyřešení majetkoprávních problémů.

Kluziště bude otevřeno v pátek ve 14:00, opěrná zeď se bude kompletně repasovat, na vině je podloží, jedná se o reklamaci. Helmy na bruslení nutné!

Opozice donutila město přefinancovat z vlastních zdrojů půjčku za opravu topných kanálů. Kvůli ní se měly zastavit domy v Lipové ulici, ohrozilo by to jejich rekonstrukci a celá záležitost byla pro město značně nevýhodná. Koalice ale nakonec protlačila rozšíření městského financování ze 40 na 70 milionů Kč, takže se 30 milionů dostává zcela mimo jakoukoliv kontrolu města a opozice se bojí, že se rozprchnou v podivnostech, jakou bylo nedodané vyúčtování topení a zavádění systému Helios. Obecně se BBM stává městskou černou dírou na peníze, město si k tomu prosadilo vytvoření Technických služeb, další městské firmy.

Byla schválena koupě pozemku pro parkovací dům u nádraží v Brandýse, ten se tedy začíná realizovat.

Nejmenovaný zastupitel koaliční Podpory občanů napsal udání na stavební úřad, ze mu tramvaj připomíná stavbu a pár místních dam včera vyjádřilo názor, ze se jim tramvaj nelíbí. Pan zastupitel Synek po několika měsících veřejně promluvil na toto téma, to si zaslouží záznam.

Vedení města nesouhlasilo s účastí opozičního zastupitele a bývalého ředitele produkce MAFRA (MF DNES) Patricka Zandla v redakční radě Městských listů z důvodů jeho nízké kvalifikace pro tuto činnost. Zodpovědělo řadu dotazů na sníženou kvalitu obsahu a distribuce Městských listů, vše se vyřeší příštím číslem. Řízením městské policie pověřilo radního Jaroslava Duška.

Změnou územního plánu je umožněno postavení obchodu Lidl ve Staré Boleslavi v místě bývalé tiskárny, to je ale teprve ve stádiu plánování.

Byl prodán dům číslo 98 na brandýském Masarykově náměstí. Zájemce byl nakonec jediný, místní podnikatel, smluvní sankce by měly zamezit případnému zneužití nemovitosti pro jiné účely a jedinou další variantou je, nechat dům úplně spadnout a další léta mít na náměstí ruinu.

Kousek od Hrušovského rybníka v Brandýse bude zřízena autobusová zastávka, u vyústění ulice Na Sádkách. Termín realizace je ale 16 měsíců.

Byl schválen prodej malometrážních bytů ve Staré Boleslavi čp. 1368-1373 nájemcům, kteří o prodej požádali.

Rozpočet schválen, ale je mizerný, investice za půl miliardy v něm řeší maličká tabulka bokem, do rozpočtu se budou přidávat formou rozpočtových opatření, takže udělat si představu, co jsou priority města, nelze. Kvalitou rozpočtové přípravy se město vrací o čtyři roky zpět (poznamenává bývalý starosta O. Přenosil)

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *