Protlačili jsme zastupitelstvem bezbolestný návrh financování topení

Největší bitva závěrečného zastupitelstva roku 2018 se nestrhla o rozpočet, ale o financování rekonstrukce topných kanálů. Původně radnicí navržený koncept přinášel zástavu dvou městských domů, prodražení či znemožnění jejich rekonstrukce a dvacetileté ekonomické závazky ohrožující další důležité investice.

Pokračovat ve čtení „Protlačili jsme zastupitelstvem bezbolestný návrh financování topení“

Ze zastupitelstva: Lidl pro Boleslav, prodej domu 98, parkovací dům i topení na sídlišti

Pokud by někoho zajímalo, co se událo na zastupitelstvu 19.12.2019, tady je pár poznámek. A pokud vás to tolik nezajímá, tak alespoň popřejeme hezké svátky ?

Pokračovat ve čtení „Ze zastupitelstva: Lidl pro Boleslav, prodej domu 98, parkovací dům i topení na sídlišti“

O čem se bude jednat na prosincovém zastupitelstvu

Ve středu 19.12. od 17:30 proběhne poslední letošní zastupitelstvo. Původně mělo být vyhrazené hlavně rozpočtu a čištění pozemkových smluv, ale nakonec bude zřejmě veselejší, než jsme čekali. Proč byste tedy měli přijet do tělocvičny ZŠ ve Staré Boleslavi?

Pokračovat ve čtení „O čem se bude jednat na prosincovém zastupitelstvu“

Co se v Brandýse-Boleslavi začne stavět v roce 2019

Pondělní pracovní zastupitelstvo města se věnovalo především rozpočtu. To, že jsme prosvištěli náklady a zkontrolovali, že město neplýtvá, je důležité, vás ale spíš zaujme, co se ve městě bude stavět.

Pokračovat ve čtení „Co se v Brandýse-Boleslavi začne stavět v roce 2019“

Máme přístup k materiálům projednávaným Radou města

Požádali jsme jako opoziční zastupitelé o přístup k materiálům, které jsou každý týden předkládány do rady města a čekali jsme lítý boj s radnicí, předkládání metodických pokynů MV, konzultace s krajským úřadem atd. V drtivé většině měst je to totiž naprosto nemyslitelné a Piráti o to musí tvrdě bojovat přes nadřízené úřady či soudy.

Měli jsme samozřejmě k dipozici jako každý občan zápisy z jednání rady města, ale to bez důvodových zpráv, souvislostí pro kontrolní funkci zastupitele často nestačí.

A radnice pozitivně překvapila, přes dálkový přístup jsme nyní plně informováni, děkujeme! 

Jdeme se pochlubit kolegům v jiných městech 🙂