O skateparku a chcíplém psovi

V tomhle městě chcíp pes. I tohle hodnocení zaznělo na včerejším setkání mládeže kolem SK8ters of Brandýs, skejtových nadšenců. Ti se rozhodli chcípnutí psa čelit a postavit u Labe malou skejtovou U rampu, kde se budou moci scházet a trénovat.

Peníze na ni vybírají mezi sebou a také chtějí požádat o podporu spoluobčany v rámci participativního rozpočtu. Plus je musí podpořit město tím, že jím umožní na městském pozemku si U rampu postavit. Jenže tohle město není pro mladý, o skateparku se tu uvažuje tak dlouho, že už je to neustálé starostovo slibování do větru trapné. Stejně jako to, že z vedení města (kromě trojice nás opozičních zastupitelů) dorazil jedině radní Soukup, v jehož gesci sport naštěstí je a který by pro mladé mohl mít pochopení. Škoda, že má ve své straně tak malou podporu.
Akce se protáhla do pozdních nočních hodin a prostory městského kina byly našlapané desítkami mladých. Ostře to kontrastovalo se čtvrteční akcí údajně věnované vzdělávání, kterou svou návštěvou poctil čerstvě vyloučený nacionalistický člen ODS Václav Klaus mladší. Na jeho „akci o vzdělání“ přišlo tak dvacet lidí a věkový průměr byl spíše přes padesát. Proč by také kdokoliv mladší měl poslouchat partičku důchodců, jak štkají nad tím, že školství a mládež už není, co bývalo a musí se vrátit kázeň?
Tohle město fakt není pro mladý…

Skejťácka parta před divadlem
Presentace skateparku se zatím chystá…
Nálada v sále je výborná a stále přicházejí další lidé…
A takhle to vypadalo v sále na setkání s panem Václavem Klausem mladším.

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *