Zastupitelstvo 17.12.2019: Psi, voda, výškové domy

Na prosincovém zasedání zastupitelstva města těsně poměrem 10:10 neprošel návrh na navýšení dvou pater pro výstavbu u dvou domů na Zahradním městě. Návrh se projednával dvě hodiny, dorazili i zástupci občanů, kteří bydlí na Zahradní městě. Navržené náměstí nepřinášelo žádný prostor navíc a žádnou výhodu pro obyvatele lokality, takže byl znovu odmítnut přes opakované pokusy města návrh prosadit. 

A jaké jsou další zprávy ze zastupitelstva?

Zpráva Technických služeb Brandýs: asi nejdůležitější zpráva je, že provoz kluziště se opozdí, ČEZu vypadly pojistky v trafu a veškerý namražený led přišel vniveč. Takže kluziště bude v provozu spíše 23.12. Smlouva s BBM a nemocnicí o topení je uzavřena…

Za 30 minut se prosvištělo 20 smluv navrhujících drobné majetkové změny, jako je odprodej menších dříve oplocených pozemků. Smlouvy byly od města dobře připraveny a okomentovány, takže nebylo co řešit a dalo se to rychle odhlasovat. Výborně!

Dům Na Prádle se prodraží: namísto 16 milionů Kč bude jeho rekonstrukce stát spíše 33 milionů Kč. Jak říká radní Homolka: „Na tom domě je špatně všechno.“ Navýšení spočívá v kompletní rekonstrukci stropů, které byly dřevěné a musely se celé udělat nově. Z domu vlastně zůstaly jen obvodové zdi. Také se doporučilo sejmutí krovů. 

Škola Na Výsluní se k centrálnímu městskému topnému systému připojovat nebude. Došlo na naše slova, postavit trasu přes Central Park a vytápět školu z kotelny na sídlišti není ekonomické. 

Schválil se rozpočet na rok 2020, jeho schvalovaná verze byla dříve zveřejněna, stejně bude asi zajímat jen fajnšmekry. Postupně z něj ty zajímavější věci vytaháme, ale řada věcí se stejně řeší rozpočtovými opatřeními, tak nepočítejte s tím, že se z rozpočtu dozvíte mnoho překvapivého…

Do Participativního rozpočtu půjde v roce 2020 celkem 3 miliony Kč.
Teď jdeme projednávat vyhlášku o poplatcích za psy. Sazba podle Finančního výboru má růst z 200 na 600 Kč u prvního psa v rodinném domě. Ve městě je 1832 platících psů. 

Vyhláška o nočním klidu musí nově být schvalována zastupitelstvem a musí obsahovat výčet akcí a jejich termíny, což ne všechny organizace pořádající akce ve městě stihly zjistit a budou se příští rok divit… Právě se totiž schválil ten seznam, který byl dodán…  

Schválila se stávající úroveň vodného a stočného. Vodárny cenu surové vody zdvihly, ale sníží se DPH, takže koncová cena vody se od 1.5. se sníží a do té doby zůstane stejná.

Byl jednomyslně zamítnut prodej Slunečních lázní a domu Kim Ir Sena v Houštce zájemcům, kteří podali nabídky. Řešení lokality Houštka se tedy odkládá na další rok… 

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *