Už na startu kampaně jsme řešili důležitá témata

Marek Řebíček v rozhovoru s Ivanem Bartošem

Vyrazili jsme na start Pirátské kampaně do Prahy, do Riegrových sadů. Počasí se ještě v průběhu akce ladilo ☔️, ale kampaň už máme vyladěnou. A čas jsme využili také k debatám a výměně zkušeností.

Tady je pět nejdůležitějších oblastí, s nimiž je v našem městě potřeba pohnout:

1️⃣ Dvě nové školy, sportovní hala a další volnočasové zázemí

2️⃣ Městské byty. Znovu je stavějme, zvelebujme

3️⃣ Lékaře a učitele potřebujeme přitáhnout a víme jak

4️⃣ Životní prostředí je pro nás důraz na zeleň a vodu

5️⃣ Dopravní obslužnost, tedy obchvaty města, cykloprostupnost a alternativní spojení na Prahu

Chcete to podrobněji? Nebojte, právě v tuto chvíli vám do schránek v Brandýse – Boleslavi distribuujeme noviny, v nichž je všechno detailně probráno.

A hned jsme využili čas, kdy na místě byli i další Piráti – jak z vedení Prahy, tak naši zástupci ve vládě a parlamentu. ⏳

🚉 Marek Řebíček probíral s primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem vize a možnosti alternativního napojení na pražské vlako/tramvajové trati. Detaily přineseme později.

🏡 Marie Kubáčová s Patrickem Zandlem konzultovali s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem možnosti rekonstrukcí městských bytů ze státních příspěvků. Město bohužel nedávno propáslo dotační výzvu na opravu bytů, ale do konce se budou vypisovat další, větší, na podporu městské výstavby. A my budeme připraveni!

🩺👨‍🏫 Víte, že dobrá dopravní obslužnost i dostupné bydlení jsou pro dobré doktory i učitele jedním z nejdůležitějších impulsů pro rozhodnutí, kde působt? A my chceme přitáhnout další dobré lidi, díky nimž se v našem městě bude hezky žít.

Máme odvahu dělat, co je správné…

A pár fotek na závěr…

Autor: Patrick Zandl

zastupitel města za Piráty v letech 2018-2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *