Už na startu kampaně jsme řešili důležitá témata

Vyrazili jsme na start Pirátské kampaně do Prahy, do Riegrových sadů. Počasí se ještě v průběhu akce ladilo ☔️, ale kampaň už máme vyladěnou. A čas jsme využili také k debatám a výměně zkušeností.

Pokračovat ve čtení „Už na startu kampaně jsme řešili důležitá témata“

Příběh cest ve městě: z Pampelišky do Aleje Prvňáčků

Máme pro vás malou dobrou zprávu. Rýsuje se nová cesta. Propojení stezky z Vrábí kolem Vinořského potoka pod železnicí Myší dírou do města, tedy propojení pro pěší přes ulici Kralupskou s Centralparkem. 

Pokračovat ve čtení „Příběh cest ve městě: z Pampelišky do Aleje Prvňáčků“

Školská zápisová turistika má řešení

Proč jsou přetížené školy v Brandýse – Boleslavi? Protože nemají dostatečnou kapacitu. Situaci ještě zhoršuje, když do nich umisťují své děti rodiče, kteří účelově přepíší dítě k pobytu do města. Na naše skutečné žáky se pak nedostává místo. Říká se tomu poeticky školská nebo též zápisová turistika.

Pokračovat ve čtení „Školská zápisová turistika má řešení“

Je nová sportovní hala u ZŠ Palachova mrtvá⁉️

To, o čem se už dávno šušká, se ukazuje jako smutná realita. Město otevřelo obálky s nabídkami na výstavbu nové sportovní haly pro ZŠ Palachova a nejnižší je za 225 milionů korun. Na což město nemá peníze, pokud bude muset kvůli developerským projektům postavit novou čističku odpadních vod (ČOV) za 411 mil. Kč. 😳

Pokračovat ve čtení „Je nová sportovní hala u ZŠ Palachova mrtvá⁉️“