Pro mladý

Tohle město má být i pro mladý

Kdy tohle město udělalo něco pro mladý lidi? Teda kromě školy, kam se samozřejmě musí?

Jenže někdy je to proto, že vlastně nevíme, co byste vy mladí chtěli. A vám je trapný nám to říkat, proč byste to dělali. Jenže to pak není cesty ven.

První řešení je krátkodobé. Řekněte nám, co byste chtěli ve městě mít, co vám tady chybí. Jaké jsou vaše zájmy. My si vaše odpovědi důkladně přečteme,  zkusíme s tím něco vymyslet a když nám na sebe dáte kontakt, tak vám i odpovíme. Nebo se rádi potkáme. Jsme sice „strašně starý“, ale umíme se o věcech bavit. 

Například jsme řešili výstavbu skate-parku. Jenže chcete ho vůbec? Nebyl by lepší parkour-park, protože na sk8tu se už zase nejezdí? Nebo BMX-park? Nebo neudělat rovnou víceúčelový park? Jak na to?

Druhé řešení je dlouhodobé. Vytvoříme Žákovské zastupitelstvo. Bude to část městského zastupitelstva, která bude mít peníze a pravomoci řešit věci, které vy řešit chcete. A bude volená z vás, z mladých. My se zavážeme rozhodnutí žákovského zastupitelstva respektovat v mezích zákona (ne, školu nezrušíte).

Co vy na to, je to fér dohoda?

Zkuste dávat vědět o tom, co byste chtěli.

Vyplňte nám tento formulář…

I vy jste město!

Skatepark připravují naši kolegové z Kutné Hory. Nám se ta myšlenka líbí a jejich zkušenosti bychom využili. Jenže, nechcete vy něco jiného? Nebo jinak? Pojďme se o tom bavit…